شهید سید معصوم حسینی

 

        شهید سید معصوم حسینی فرزند سید یحیی در یک خانواده مذهبی و متدین در ۲۴ آبان ۱۳۴۴در روستای الارز از توابع شهرستان بهشهر چشم به جهان گشود ،  وی دوران تحصیلی خود را در روستا آغاز نمود وبه همراه خانواده به شهرستان گرگان مراجعت نمود.

          وی از انجا که در خانواده ای مذهبی تولد و رشد یافته بود  از همان ابتدای کودکی ساده زیست ، پاک و مقید به انچام فرایض دینی بود .

        با آغاز انقلاب شکوهمند اسلامی وی به همراه دیگر فرزندان ایران به ندای رهبر فرزانه لبیک گفته و نقش خود را در پیروزی انقلاب ایفا نمود .

        در بسیج محله خود فعالیت داشت و از طریق سپاه گرگان عازم جبهه های حق علیه باطل شد.

        سید معصوم با آغاز جنگ تحمیلی و برای دفاع از انقلاب اسلامی به عضویت سپاه پاسداران در آمد و در تاریخ 61/7/18 از پادگان امام حسین(ع) تهران به جبهه های حق علیه باطل اعزام گردید .

         وی در منطقه کردستان و بانه به همراه دیگر همرزمان خود صفحات زرینی از مقاومت و رشادت فرزندان این مرز و بوم را به ثبت رسانید و سرانجام در تاریخ 19/2/1362 ساعت هفت صبح در اثر اصابت گلوله قناسه به پیشانی به فیض درجه شهادت که آرزوی دیرینه اش بود نایل آمد و به دیدار معشوق شتافت .

       بدن شهید در تاریخ 25/2/1362 در گرگان تشییع و برای خاک سپاری به روستای شهید پرورالارز برده شد . استقبال مردم روستاهای مجاور به مسافت دو کیلومتر برای تشییع بدن سید معصوم صحنه های باشکوه و تاثیر مضاعفی بر آنان داشته است .

 

       پس از تشییع سید معصوم در روستای الارز بدن وی در امامزاده عبدالله روستا به خاک سپرده شد و روح او با وصال به معبود خود آرام گرفت .

/ 0 نظر / 21 بازدید